Egzoz Gaz Temizleyicileri

Egzoz Gaz Temizleyicileri

Fabrikalar, binalar, depolar, tüneller içinde çalışan dizel forkliftler ve sabit dizel motorlardan çıkan egzoz gazları insanlar üzerinde olumsuz etki yapmakta, çevre ve çeşitli malzemeler üzerinde zararlı olmaktadır. 


Dizel dumanların konsantrasyonundan ürünler bozulabilir. Oparatörde görülen baş dönmesi ve baş ağrısı karbonmonoksit birikiminin sonucu rastlanan olaylardır. Nahoş kokular, gözlerin, burnun ve boğazın tahrişleri egzoz gazlarındaki aldehitlerden kaynaklanır. Bina bakımı, bilinen mavi egzoz dumanı ile duvarların lekelenmesi, pencerelerin renginin kaçması sebepleriyle daha problemli hale gelir. Dizel motorların yüksek gürültü seviyeleri de ekstra bir rahatsızlık kaynağıdır.


Şimdi herhangi bir dizel motor için bu problemler bir egzoz gaz temizleyicisi takılarak bertaraf edilebilir. Katalitik oksidasyon ile dizel egzoz gaz temizleyicileri, dizel egzoz gazlarını zararsız hale getirmektedir.

 

LPG MOTORLARI DAHA AZ ZARARLI DEĞİLDİR

LPG motorlu araçlar, dizel motorlu araçlardan daha temiz değildir. LPG motorları fazla hava ile çalışmadığından, yakıtın tam yanması hemen hemen mümkün değildir. Onun için egzoz gazı her ne kadar karakteristik dizel kokusunda değilse de çok yüksek seviyede karbonmonoksit ve yanmamış hidrokarbonlar içerir. Kirliliği yaratan gazların verimli bir şekilde temizlenmesi için LPG motorlu araçlara da egzoz gaz temizleyicisi takmak gereklidir.

To Top
Loaderİşlem Yapılıyor...